King Xing Cross Stitch, Rozpracované výšivky

King Xing Cross Stitch – JX-1026 – Bear’s family

King Xing cross stitch - Family Bears - JX-1026

Ako som sa tak naposledy kochala pohľadom nad svojimi sadičkami, tak som neodolala, a načala výšivku od King Xing Cross Stitch – JX-1026. Má len takéto označenie, bez názvu, ten som si vymyslela sama, podľa obrázku – Bear’s Family – Medvedia rodinka.

Pri objednávaní tejto predlohy, ktorá mi učarovala na prvý pohľad, som bola upozornená, že je to sada od čínskeho? výrobcu a že mi teda nemôže byť zaručená kvalita predlohy, bavlniek a látky. Aj napriek tomu som to však riskla, veď posúdte sami, že je to neodolateľný obrázok, vhodný do detskej izby.

Látka je v poriadku, klasická tvrdá aida. Dokonca bola obšitá dookola, takže nie je potrebné začisťovať okraje látky. Predloha ma pozitívne prekvapila, je na lepšom papieri, vo farebnej verzii so značkami. Síce viac obľubujem čierno-bielu predlohu so značkami – lepšie sa do nej kreslí a zamaľováva, čo je už hotové, čo sa pri tejto farebnej, aj keď prefotenej nedá (to som už stihla otestovať). Bavlnky sú iné než napríklad od DMC, sú matnejšie, ale pekné farby.

Výšivku som začala 5.3.2010 a píšem si aj čas v hodinách, lebo ma zaujíma, koľko to bude celé trvať. Rozmery vyšitého obrázku sú 43 x 20 cm. Časy sú zobrazené aj v galérii pri popisoch obrázkov.

Začala som od stredu, potom som si nakreslila mriežku a presunula sa na ľavý okraj, lebo sa mi dobre robí zľava zdola smerom hore a doprava. Trošku je vidieť rozdiel medzi hotovou ukážkou a konkrétnou výšivkou, najmä čo sa farieb týka – mám pocit, že na obrázku sú výraznejšie. Ďalšia vec, čo je iná, než na ukážke je to, že predloha obsahuje aj polovičné krížiky (bez uvedenia počtu vlákien), kdežto na obrázku je všetko len krížikmi. Tak uvidíme, začala som to riešiť podľa predlohy, a teda aj polkrížikmi. Rozdiel v počte vlákien je len pre krížiky a obšívanie, tak predpokladám, že nerozlišujú, či celé alebo polkrížiky. Zatiaľ tolko k predlohe, má svoje muchy, ale ujde to 🙂 A hlavne, veľmi príjemne sa to vyšíva, je to pestré, farebné, takže sa človek pri tom nenudí.

5 thoughts on “King Xing Cross Stitch – JX-1026 – Bear’s family

  1. Myslím si, že výsledok bude vyzerať fantasticky. Predloha je krásna. Držím palce a želám Ti aby sa Ti to podarilo čím skôr dokončiť. Som už nedočkavý na konečný – výsledný efekt. Prajem Ti veľa času na vyšívanie.

    1. Ahoj, mne ju kúpila známa na e-bay-i. Predloha sama o sebe nie je moc použiteľná, pretože k tomu boli dodané aj ich vlastné bavlnky, síce číslované, ale len poradovým číslom počtu bavlniek, takže pokiaľ nemáš originál aj kúsky bavlniek k tomu, tak si to nevyskladáš, resp. budú farby veľmi divoké. Bavlnky sa nepodobajú ani na jedného výrobcu, s ktorými som sa doteraz stretla. Takže jedine nájsť rovnakú sadu niekde na webe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *